Νίκη για τον ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ στην πρεμιέρα του F4 κορασίδων!

Ο ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ, στον ημιτελικό του F4 Κορασίδων της ΕΚΑΣΘ, αντιμετώπισε στο κλειστό της Νεάπολης το απόγευμα της Τετάρτης 30 Ιουνίου 2021 τον Άτλαντα ΑΟΚ, του οποίου και επικράτησε με 84-46 σκορ.

Τα κορίτσια του Δικεφάλου έδειξαν από το πρώτο κιόλας δεκάλεπτο τις διαθέσεις τους, επικρατώντας των αντιπάλων τους με 23-5. Στο δεύτερο ημίχρονο, οι "ασπρόμαυρες", με μία ξέφρενη διάθεση, δεν έχασαν στιγμή τον έλεγχο, πηγαίνοντας στα αποδυτήρια, προηγούμενες με 45-14 σκορ.

Ίδια ήταν η εικόνα και στο δεύτερο ημίχρονο, με τα κορίτσια του ΠΑΟΚ να "εκτοξεύουν" τη διαφορά και να κλείνουν την τρίτη περίοδο με 73-30. Στο τέταρτο δεκάλεπτο, οι "ασπρόμαυρες" διατήρησαν τον ίδιο ρυθμό, παίρνοντας τελικά τη νίκη με 84-46.

Πλέον, οι παίκτριες του ΠΑΟΚ στρέφουν την προσοχή τους στην επόμενη αναμέτρηση, η οποία είναι προγραμματισμένη για τη Δευτέρα 5 Ιουλίου 2021, όπου και θα αντιμετωπίσουν τον ηττημένο του ζευγαριού Παναθλητικός-Άρης.

ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ - Άτλας ΑΟΚ: 84-46

Αναλυτικά τα δεκάλεπτα: 23-5, 45-14, 73-30, 84-46

ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ (Αγγελίδης): Γρηγορίου 6, Μηνοβγίδου 15(2), Στεφανάκη 17(3), Τόλη 12(2), Παντώτη 17(1), Κεσίδου 6, Γιαννακάκη 2, Καπόνη 2, Νιγδέλη 5(1), Σούμπαση 2