Η απειρία... τους «στοίχισε»...

Για τον δεύτερο αγώνα της προημιτελικής φάσης της Β' Φάσης του Πανελληνίου Πρωταθλήματος, οι κορασίδες του ΠΑΟΚ δεν τα κατάφεραν, παρ' όλο που προηγήθηκαν 2-0 στο σκορ και τελικά γνώρισαν την ήττα με 3-2 σετ από την Ένωση Ελασσόνας.

Κομβικό σημείο στο παιχνίδι το τρίτο σετ, όπου εκεί ο Δικέφαλος προηγήθηκε με 23-20, αλλά μια σειρά λαθών οδήγησαν στην απώλεια του σετ με 23-25. Από εκεί και πέρα με την ψυχολογία εις βάρος τους, οι κορασίδες μας έχασαν και τα τελευταία δύο σετ και την ευκαιρία να κάνουν το 2x2.

Επόμενος αγώνας αύριο, το πρωί του Σαββάτου, στις 11:30πμ στη Μίκρα απέναντι στον Άρη.

ΠΑΟΚ - Ένωση Ελασσόνας: 2-3

Αναλυτικά τα σετ: 25-22, 25-16, 23-25, 26-28

ΠΑΟΚ (Τσομίδου): Κυπαρίσση Σταματία, Μπαλογιάννη Κωνσταντίνα, Τσιόγκα Ανδρομάχη, Λεονταρίδου Ελέμη, Μπάμπη Άννα-Μαρία, Πιλιτσίδου Σωτηρία-Ελένη, Σανιώτη Βασιλική, Κοκότη Κατερίνα, Χατζέλια Εύη, Σταματίου Αναστασία, Μιχοπούλου Ελευθερία, Λώλη Βασιλική