Πέρασε με νίκη από το Επταπύργιο...

Κατηγορία: Χάντμπολ Ανδρών
Τους βαθμούς της νίκης πήρε ο ΠΑΟΚ ΒΕΡΓΙΝΑ ΤV, ο οποίος το απόγευμα του Σαββάτου αντιμετώπισε εκτός έδρας τον Φοίβο Συκεών στο κλειστό του Επταπυργίου, όπου και επικράτησε με τελικό σκορ 18-30.

Στο καθαρά αγωνιστικό κομμάτι, ο Δικέφαλος έχτισε από την αρχή του αγώνα μία διαφορά στο σκορ, την οποία και διατήρησε μέχρι το ημίχρονο, πηγαίνοντας στα αποδυτήρια προηγούμενος με 10-14 σκορ. Στο δεύτερο ημίχρονο, οι "μάγκες με τα ασπρόμαυρα" προηγήθηκαν με +5 γκολ, 10-15, διαφορά την οποία διατήρησαν μέχρι το 45', χρονικό σημείο από το οποίο και έπειτα ο ΠΑΟΚ "πάτησε γκάζι"ανοίγοντας τη διαφορά στα +11 γκολ, με ένα σερί πέντε γκολ από το 17-23 στο 17-28 σκορ για να φτάσει στο τελικό 18-30.

Ο Στέλιος Σεϊρεκίδης στη σημερινή αναμέτρηση είχε την ευκαιρία να δοκιμάσει νέα σχήματα, καθώς και να δώσει χρόνο συμμετοχής σε νεαρότερους αθλητές που έως τώρα αγωνίστηκαν λιγότερο, όπως ο Αλέξανδρος Αποστόλου και ο Κώστας Τσεσμετζίδης.

Από το γήπεδο δεν έλειψαν οι φίλοι της ομάδας, οι οποίοι βρέθηκαν εκεί για να υποστηρίξουν τους αθλητές του Δικεφάλου!

Επόμενη αγωνιστική για τον ΠΑΟΚ ΒΕΡΓΙΝΑ TV την Κυριακή 25 Νοεμβρίου 2018 και ώρα 17:00, όπου υποδέχεται στο κλειστό της Νεάπολης την ομάδα Δράμα 86 για την 8η αγωνιστική της Handball Premier.

Φοίβος Συκεών - ΠΑΟΚ ΒΕΡΓΙΝΑ TV: 18-30

Τα πεντάλεπτα:
1-3, 3-5, 5-8, 6-10, 8-12, 10-14 (ημχ), 13-16, 13-18, 16-20, 17-22, 17-27, 18-30

ΠΑΟΚ Βεργίνα TV (Σεϊρεκίδης): Κοτανίδης, Αραμπατζής, Παλάσκας 8, Ελοζιάουα, Κοκκώνης, Τάσκοβιτς, Αποστόλου 2, Πετρίδης 7, Νικολαΐδης 3, Κωστακίδης 1, Λοίζος, Μαστορογιάννης, Τσεσμετζίδης 1, Κυπραίος 5, Δέλιας, Γιόσμου 3.