Τους νίκησε το άγχος της πρεμιέρας...

Περισσότερο αγχωμένοι απ'ότι θα έπρεπε οι παίκτες του Δικεφάλου δεν κατάφεραν να κάνουν ξεκίνημα με το δεξί στο Final 8 του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Παίδων, γνωρίζοντας την ήττα από τον Δούκα με 19-25.

Στο ξεκίνημα του αγώνα ο Δικέφαλος πατούσε καλύτερα και βρέθηκε να προηγείται με 7-4 αλλά στην συνέχεια έμεινε πίσω στο σκορ με το ημίχρονο να τελειώνει 9-14. Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ πάλεψε το παιχνίδι αλλά δεν κατάφερε να επανέλθει με το τελικό σκορ να είναι 19-25.

Οι παίδες του ΠΑΟΚ εμφανίστηκαν ανταγωνιστικοί, ωστόσο τους στοίχισαν τα νεκρά σημεία στην επίθεση κυρίως στο πρώτο ημίχρονο.

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ (Παπαβασίλης): Μπαμπατζανίδης, Αλεξανδρόπουλος, Μαλανδρής 2, Μαυρουλοσηφάκης, Βελισσαρίου, Σαχίνης 2, Τεληκώστογλου Στ. 4, Νατσιόπουλος, Λαμπούδης, Κυριακίδης 3, Κοντούδης, Γιορανίδης 5, Παπαγιώτας, Καρυπίδης, Τεληκώστογλου Μ. 3, Ζερβίδης.

Ημίχρονο: 9-14
Τελικό: 19-25