Τα μετάλλια των Πρωταθλητών Ελλάδος!

Κατηγορία: Άρση Βαρών

Ο ΠΑΟΚ αναδείχθηκε Πρωταθλητής Ελλάδος Άρσης Βαρών, με τον Δικέφαλο να στέκεται στο υψηλότερο βάθρο του Πανελληνίου Πρωταθλήματος, το οποίο διεξήχθη στο Λουτράκι.

Με 635 βαθμούς ο ΠΑΟΚ βρέθηκε στην κορυφή του βάθρου, με την Διοίκηση, τους αθλητές και τους προπονητές να πραγματοποιούν μία ξεκάθαρη κατάθεση ψυχή.

Ο συνολικός απολογισμός των μεταλλίων ήταν 22 μετάλλια, εκ των οποίων ένα χρυσό, 14 ασημένια και επτά χάλκινα.

Αναστασία Αναστασιάδου (Νέες Γυναίκες και Γυναίκες): Έξι ασημένια

Επιπλέον, ο Κώστας Δογάνης κατέκτησε την τέταρτη θέση, ο  Μπέκα Μπεκουάρι την πέμπτη θέση, ο Κώστας Παναγιωτίδης την έβδομη, ο Δημοσθένης Γεραμπακάνης, ο βενιαμίν παίδας της αποστολής, πραγματοποίησε μία ελπιδοφόρα συμμετοχή.

Συγχαρητήρια σε όλους για την προσπάθεια τους!