Μουδιασμένο ξεκίνημα στο F4 Νεανίδων...

Στη πρεμιέρα του F4 Νεανίδων της ΕΠΕΣΘ, ο ΠΑΟΚ αντιμετώπισε, στο ΔΑΚ Πολίχνης, την Ελπίδα Αμπελοκήπων, από την οποία και ηττήθηκε με 0-3.

Ως τυπικά γηπεδούχος ο ΠΑΟΚ μπήκε με στόχο να διατηρήσει τα σκήπτρα του, όντας πρωταθλητής Θεσσαλονίκης την περσινή σεζόν.

Στο πρώτο σετ, οι «ασπρόμαυρες» θέλησαν να βρουν τα πατήματά τους, αλλά δεν κατάφεραν να εμφανιστούν ανταγωνιστικές και το έχασαν με 18-25.

Στο δεύτερο σετ, ο Δικέφαλος είχε ένα προβάδισμα αρχικά, το οποίο έχασε στη συνέχεια. Τα κορίτσια της Ελευθερίας Μυλοβιάνου προσπάθησαν να διεκδικήσουν την ισοφάριση, η οποία όμως δεν ήρθε με την Ελπίδα να κάνει το 21-25 και το 0-2.

Στο τρίτο σετ, ο ΠΑΟΚ ήταν πιο ανταγωνιστικός. Οι δύο ομάδες πήγαν πόντο-πόντο και τελικά το παιχνίδι κρίθηκε στις λεπτομέρειες στην παράταση με 28-30, υπέρ της ομάδας των Αμπελοκήπων.

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για τις Νεάνιδες του ΠΑΟΚ, αύριο (Τρίτη 01/02) στις 19:00, με αντίπαλο τον Άρη.

ΠΑΟΚ (Ελευθερία Μυλοβιανού): Τερζόγλου, Λόλα Δ., Κάρμου, Παπαδοπούλου (λ), Μπιτσασκή (λ), Ντίαζ, Μπάκη, Μεροδουλάκη, Φουρκατσιώτη, Ανατολάκη, Χατζέλια, Ματανάκη, Μιχοπούλου, Λόλα Ο.