Σημαντικό διπλό για τους έφηβους χάντμπολ κόντρα στην Πυλαία!

Μεγάλη νίκη για τους έφηβους χάντμπολ του ΠΑΟΚ, οι οποίοι επικράτησαν την αντίστοιχη ομάδα της ΑΕΣΧ Πυλαίας με 21-27, στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της ΕΣΧΘ.

Σ' ένα κλειστό πρώτο ημίχρονο, οι μικροί «Μάγκες» ήταν αυτοί που είχαν τον έλεγχο, διατηρώντας σταθερά ένα μικρό προβάδισμα ενός με τριών τερμάτων. Το πρώτο ημίχρονο έκλεισε στο 10-13. Στην επανάληψη οι «ασπρόμαυροι» εξαργύρωσαν το καλό τους ξεκίνημα, στο οποίο πήραν διαφορά τεσσάρων τερμάτων, 12-16. Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και μείωσαν στο γκολ, 20-21, ωστόσο η νίκη ήρθε στους παίκτες του ΠΑΟΚ με 21-27.

Τα πεντάλεπτα: 1-2, 3-3, 5-6, 7-9, 8-11, 10-13 (ημχ), 12-16, 15-18, 18-20, 20-21, 20-23, 21-27

ΠΑΟΚ (Γούσιος-Περβανάς): Φρειδερίκος Γ. 5, Μαρίνος 6, Κατσαπαντέρας, Μαυρουλοσηφάκης 4, Έξαρχος, Χατζίδης 2, Γκιαούρης, Δοντάς 6, Τσαρδάκης 4, Πατσές, Σεμλίκος, Παπαδόπουλος Π., Παπαδόπουλος Π.