Φιλική νίκη με καλή εμφάνιση επί του ΑΕΣΧ Πυλαίας!

Με πολύ καλή εμφάνιση, ο ΠΑΟΚ πέτυχε νέα φιλική νίκη, αυτή την φορά κόντρα στον ΑΕΣΧ Πυλαίας, επικρατώντας με 24-20.

Το πρώτο ημίχρονο, ήταν ισορροπημένο, με τις δύο ομάδες να έχουν τα δικά τους καλά διαστήματα, ωστόσο ο Δικέφαλος κρατούσε το προβάδισμα. Έτσι, ο ΠΑΟΚ πήγε στα αποδυτήρια προηγούμενος στο σκορ με 11-10.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Δικέφαλος ανέβασε τον ρυθμό του, και αύξησε την διαφορά, μεταφέροντας το «άγχος» στους τυπικά φιλοξενούμενους. Με τον Παναγιώτη Γούσιο να μοιράζει τον χρόνο συμμετοχής, ο ΠΑΟΚ πέτυχε ακόμα μία φιλική νίκη, επικρατώντας του ΑΕΣΧ με 24-20.

Με την «πρεμιέρα» του νέου πρωταθλήματος να πλησιάζει, ο ΠΑΟΚ ανεβάζει όλο και περισσότερο τον ρυθμό του, προκειμένου να εμφανιστεί όσο το δυνατόν πιο έτοιμος στο παιχνίδι κόντρα στον Δούκα. Η δουλειά δεν σταματάει, καθώς ακολουθούν φιλικές αναμετρήσεις, ώστε να βγουν τα τελευταία χρήσιμα συμπεράσματα.