Η μεικτή ζώνη του ΑΟ Παλαιό Φάληρο-ΠΑΟΚ Domus Ergo

Κατηγορία: Πόλο Ανδρών
Οι δηλώσεις του Θοδωρή Χατζηθεοδώρου, μετά την εκτός έδρας νίκη του ΠΑΟΚ Domus Ergo επί του ΑΟ Παλαιό Φάληρο με 7-9, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της Α1 Πόλο ανδρών.

«Δεν ανησύχησα όταν οι αντίπαλοι μας είχαν το δικό τους σερί, πιο πολύ στεναχωρήθηκα και εκνευρίστηκα λίγο, καθώς ήταν σαν μία επανάληψη του περσινού αγώνα, στον οποίο και πάλι είχαμε μία μεγάλη διαφορά και το Φάληρο είχε γυρίσει τον αγώνα στα τελευταία λεπτά. Περιμέναμε την αντίδραση των αντιπάλων μας, όμως θεωρώ πως ήμασταν επιπόλαιοι στις επιλογές μας και χάσαμε κάποιες ευκαιρίες με τις οποίες θα μπορούσαμε να έχουμε μία μεγαλύτερη διαφορά. Τα παιδιά έπαιξαν εξαιρετικά στα πρώτα τρία οκτάλεπτα, ακολούθησαν κατά γράμμα τις οδηγίες που τους δόθηκαν. Το Φάληρο είναι μία πολύ καλή ομάδα, η οποία μας έπαιξε στα ίσα. Κρατάμε το αποτέλεσμα, κρατάμε την νίκη την οποία την θέλαμε πάρα πολύ και πλέον είμαστε προσηλωμένοι στην αναμέτρηση της δευτέρας κόντρα στον Ηλυσιακό».