Μετάλλια και διακρίσεις στο Λουτράκι για το JUDO! (pics)

Κατηγορία: JUDO

Πολύ καλές εμφανίσεις πραγματοποίησαν στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα JUDO Εφήβων-Νεανίδων οι Judoka του ΠΑΟΚ, στο Λουτράκι.

Η αποστολή του Δικεφάλου ολοκλήρωσε το Πρωτάθλημα με τρία μετάλλια, εκ των οποίων ένα χρυσό, ένα ασημένιο και ένα χάλκινο.

Η Ηλέκτρα Μητακίδου στην κατηγορία των +70kg κατέκτησε την πρώτη θέση, πραγματοποιώντας εξαιρετικές εμφανίσεις μέχρι και τον τελικό, στον οποίον τα έδωσε όλα για το χρυσό μετάλλιο.

Ο Ανέστης Γεωργιάδης στην κατηγορία των -81kg, κατέκτησε την δεύτερη θέση, δίνοντας τον καλύτερο του εαυτό σε όλους τους αγώνες, κάτι το οποίο του έδωσε το αργυρό μετάλλιο.

Ο Αλέξανδρος Κατσαρώνας στην κατηγορία των -66kg, κατέκτησε την τρίτη θέση, παλεύοντας σκληρά, με τις εμφανίσεις του να αφήνουν πολλές υποσχέσεις για το μέλλον.

Η Λεώνη Κατσαρώνα έδωσε τον καλύτερο της εαυτό, πραγματοποιώντας καλή εμφάνιση στην κατηγορία των -63kg.