Ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις του την φετινή χρονιά ο ΠΑΟΚ

Τις υποχρεώσεις του στην φετινή Volley League γυναικών ολοκλήρωσε ο ΠΑΟΚ, ο οποίος δεν τα κατάφερε στου «Ρέντη», γνωρίζοντας την ήττα από τον ΟΣΦΠ με 3-0, στο πλαίσιο του Game 2 της ημιτελικής φάσης.

Στο πρώτο σετ, μπορεί οι γηπεδούχες να πήραν ένα μικρό προβάδισμα στους πρώτους πόντους, 4-0, ωστόσο ο Δικέφαλος αντέδρασε και μείωσε άμεσα, 9-8. Σε κομβικό σημείο η διαφορά αυξήθηκε, 19-13, με τις «ασπρόμαυρες» να προσπαθούν την ανατροπή, μειώνοντας σε 23-19. Η εικόνα στους τελευταίους πόντους δεν άλλαξε, με τον ΟΣΦΠ να κατακτά το σετ με 25-20, 1-0.

Παρόμοια ήταν η εικόνα του δευτέρου σετ στους πρώτους πόντους, με τις αντίπαλες να παίρνουν διαφορά, 10-5, την οποία ισοφάρισε με σερί 0-5 ο ΠΑΟΚ, 10-10. Σ' εκείνο το σημείο ο Δικέφαλος έβγαλε το καλό του πρόσωπο και πήρε προβάδισμα, 11-15, το οποίο με 4-0 σερί ισοφαρίστηκε, 15-15. Στην τελική ευθεία οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι-χέρι, 20-20, με τις παίκτριες του ΠΑΟΚ να παίρνουν προβάδισμα σε κομβικό σημείο, 22-23. Σε κρίσιμες «μπάλες» ο Δικέφαλος δεν μπόρεσε να κάνει σερί, με τις γηπεδούχες με 25-23 να κάνουν το 2-0.

Στο τρίτο σετ ο ΠΑΟΚ έβγαλε καλό πρόσωπο, παίρνοντας προβάδισμα στις αρχές, 8-10, το οποίο αύξησε στα μέσα, 13-17. Οι γηπεδούχες με 4-0 σερί ισοφάρισαν, 17-17, με τις δύο ομάδες να συνεχίζουν ισόπαλες, 21-21. Σε σημείο «κλειδί» για το σετ, ο ΟΣΦΠ πήρε διαφορά, 24-21, ο ΠΑΟΚ μείωσε, 24-22, ωστόσο με 25-23 οι αντίπαλες έκαναν το 3-0.

Πλέον, το τμήμα Βόλεϊ γυναικών ξεκινάει αμέσως τον σχεδιασμό της νέας σεζόν, έχοντας πάντα ως στόχο τις «υψηλές πτήσεις», θέλοντας πάντα να πρωταγωνιστεί.