Διακρίσεις για το τμήμα Στίβου του ΠΑΟΚ!

Κατηγορία: Στίβος

Έναρξη των Πανελληνίων Πρωταθλημάτων στίβου με το Πρωτάθλημα των Κ16 στην Ελευθερούπολη Καβάλας (17-18 Ιουνίου) να ξεκινά το μεγαλύτερα εγχώρια γεγονότα της φετινής σεζόν.

Οι μικροί ηλικιακά αθλητές του Σωματείου πραγματοποίησαν αξιοπρεπείς εμφανίσεις και πήραν σημαντικές εμπειρίες που σίγουρα θα τους βοηθήσουν στη συνέχεια της αθλητικής τους πορείας.

Ο Γώγος Ιωάννης Μάριος με μεγάλη μαχητικότητα κατέκτησε το αργυρό μετάλλιο στα 3000μ. με φυσικά εμπόδια.

Η Καρανικόλα Ειρήνη ήρθε 4η στο άλμα σε μήκος, χάνοντας για μόλις λίγα εκατοστά το χάλκινο μετάλλιο.

7η θέση για τη Φωτεινή Τραγάκη στα 150μ. που στον πρωινό προκριματικό βελτίωσε ήδη το ατομικό της ρεκόρ.

Στα 100 μέτρα με εμπόδια 8ος τερμάτισε ο Αθανάσιος Καλινδέρης.

Στο τετραπλούν των αγοριών 12ος ο Άγγελος Τάκας και 13ος ο Σπύρος Γώγος στην πρώτη τους εμφάνιση σε πανελλήνιο πρωτάθλημα.

Πολύ καλή εμφάνιση στα 4Χ80 των αγοριών όπου οι Άγγελος Τάκας, Γαβράς Κωνσταντίνος, Ελευθέριος Γιλτίδης και Βαρυτιμίδης Παντελεήμων, τερμάτισαν στην 6η θέση.

Η σκυταλοδρομία 4Χ200 μεικτή με τους Σπύρο Γώγο, Φωτεινή Τραγάκη, Ειρήνη Καρανικόλα και Αθανάσιο Καλινδέρη κατέκτησε την 11η θέση.

Η 4Χ80 των κοριτσιών αποτελούμενη από τις αθλήτριες Αικατερίνη Συμεωνίδου, Φωτεινή Μούργου, Αναλύτη Άρτεμις, Ευθυμία Ρουσάκη τερμάτισαν 16ες.

Επόμενο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα που θα λάβει μέρος το Σωματείο, είναι το Κ18 στην πόλη της Πάτρας στις 1-2 Ιουλίου.

Συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές και στους προπονητές τους!