Η μεικτή ζώνη του ΟΑ Χανίων-ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ

Κατηγορία: Μπάσκετ Γυναικών

Οι δηλώσεις του Άγγελου Αγγελίδη μετά τη νίκη του ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ επί του ΟΑ Χανίων με 62-81, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Α1 Μπάσκετ γυναικών.

Άγγελος Αγγελίδης:

«Θέλω να δώσω πολλά συγχαρητήρια στα κορίτσια, οι οποίες ήταν εξαιρετικές γι' ακόμα ένα παιχνίδι. Το σκορ του σημερινού παιχνιδιού είναι πολύ κοντά με αυτού στο PAOK Sports Arena, για τον θεσμό του κυπέλλου, απέναντι στον ΟΑ Χανίων. Η άμυνα μας ήταν πολύ καλύτερη στο δεύτερο ημίχρονο, ωστόσο έπεσε η επίθεση μας. Ήμασταν τρομεροί επιθετικά στο πρώτο ημίχρονο, και έτσι όπως πήραμε την διαφορά, την διατηρήσαμε μέχρι τέλους. Κάναμε εξαιρετική διαχείριση ακόμα και στα... νεκρά διαστήματα, στα οποία τα Χανιά δημιούργησαν κάποια σερί. Χωρίς να φαίνομαι άπληστος, θεωρώ πως θα έπρεπε να κερδίσουμε με μεγαλύτερη διαφορά. Ήμασταν πολύ καλύτεροι, παρόλα αυτά κρατάμε τη νίκη, την οποία μετράμε, δουλεύοντας πολύ σκληρά για το παιχνίδι του Σαββάτου. Μετά ακολουθεί η διακοπή, στην οποία θα ξεκουραστούμε, ωστόσο αυτό το διάστημα θα δουλέψουμε σκληρά, διορθώνοντας τα λάθη μας, ξεκινώντας από την άμυνα μας».