Συνεχίζει με το απόλυτο των νικών ο ΠΑΟΚ mαteco!

Κατηγορία: Χάντμπολ Γυναικών

Με νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις του στην Α1 Χάντμπολ γυναικών ο ΠΑΟΚ mαteco, επικρατώντας στου ΑΕΣΧ Πυλαίας με 32-22, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής.

Ο Δικέφαλος απέδειξε την αγωνιστική του ανωτερότητα από νωρίς, παίζοντας εξαιρετικά και λειτουργώντας πολύ σωστά στην άμυνα. Ο ΠΑΟΚ mαteco αύξησε από νωρίς την διαφορά, με το τελικό σκορ για το πρώτο μέρος να ανέρχεται σε 13-6.

Το δεύτερο ημίχρονο κινήθηκε στον ίδιο ρυθμό, με τον Δικέφαλο να αυξάνει την διαφορά και να κυριαρχεί στο παιχνίδι. Με επιθετικό πλουραλισμό και συνεχή αφοσίωση στην άμυνα, ο ΠΑΟΚ mαteco αύξησε την διαφορά, 22-14, απλοποιώντας περισσότερο την υπόθεση νίκη. Ο Δημήτρης Πελεκίδης ενεργοποίησε αρκετά το ροτέισον στα τελευταία λεπτά, με το τελικό 32-22 να δίνει τη νίκη στον Δικέφαλο.

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για το σύνολο του Δημήτρη Πελεκίδη το Σάββατο 11 Νοεμβρίου στις 16:00, όπου και θα αντιμετωπίσει στην Αθήνα το Καματερό.

Τα πεντάλεπτα: 3-0, 6-4, 7-4, 10-5, 11-5, 13-6 (ημχ), 17-7, 20-10, 22-14, 24-17, 28-21, 32-22

ΠΑΟΚ mαteco (Πελεκίδης): Τσικνάκη, Χατζηπαρασίδου 7, Κερλίδη 2, Μεντεσίδου 1, Βράντσιτς 2, Μπουλάτοβιτς, Καπρινιώτη, Σαμολαδά, Μουράτοβιτς 4, Σεβδίλη 3, Σίλβα 2, Ζενέλι, Μποριζόφσκα 4, Κουλούρη 4, Μπουράτο 2, Μιλόγεβιτς 1.