Δεν τα κατάφερε στον Ταύρο...

Κατηγορία: Ποδόσφαιρο Σάλας

Για την 3η αγωνιστική της Futsal League B', ο ΠΑΟΚ ταξίδεψε στην Αθήνα, όπου και αντιμετώπισε τον Μινώταυρο, γνωρίζοντας την ήττα με 9-7.

Στο πρώτο ημίχρονο, ο Δικέφαλος ξεκίνησε «μουδιασμένα» στο παιχνίδι, επιτρέποντας στους γηπεδούχους να προηγηθούν με 3-0. Η αντίδραση ήταν άμεση και με δύο γκολ του Αναστασιάδη (3-1 και 3-2) και ένα του Τραπεζανλίδη, έφερε το παιχνίδι στα ίσια 3-3. Το «ασπρόμαυρο» σερί επεκτάθηκε, χάρη σε γκολ των Λιώνη και Αναστασιάδη, οι οποίοι διαμορφώσαν το 3-5. Ο Μινώταυρός μείωσε, 4-5, με αυτό να είναι και το τελικό σκορ για το πρώτο μέρος.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν, 5-5, ωστόσο ο Λιώνης έδωσε εκ νέου το προβάδισμα, 5-6. Η συνέχεια ωστόσο ήταν διαφορετική, καθώς ένα «μπλακ-άουτ» των «ασπρόμαυρων», επέτρεψε στον Μινώταυρο να πετύχει τέσσερα σερί τέρματα, παίρνοντας σαφές προβάδισμα, 9-6. Ο Δικέφαλος μείωσε με Αναστασιάδη, 9-7, ωστόσο δεν κατάφερε να διεκδικήσει κάτι από την αναμέτρηση, γνωρίζοντας την ήττα με 9-7.