Η μεικτή ζώνη του ΠΑΟΚ mαteco-ΑΕΣΧ Πυλαίας

Κατηγορία: Χάντμπολ Γυναικών

Οι δηλώσεις του Δημήτρη Πελεκίδη, μετά τη νίκη του ΠΑΟΚ mαteco επί του ΑΕΣΧ Πυλαίας με 32-22, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Α1 Χάντμπολ γυναικών.

Δημήτρης Πελεκίδης:

«Είχαμε συζητήσει, είχαμε βάλει έναν στόχο για το ματς. Είμαστε εντός στόχου ούτως ή άλλως. Παρόλα αυτά το πρώτο ημίχρονο ήταν πάρα πολύ καλό αμυντικά, δεχτήκαμε μόνο έξι γκολ και τα τρία σουτ ήταν από τα έξι μέτρα, όλα τα υπόλοιπα ήταν πολύ δύσκολα σουτ. Πήραμε πάρα πολλές μπάλες και εμείς. Απλά χάσαμε αρκετά σουτ ενώ θα μπορούσε το ματς από το πρώτο ημίχρονο να έχει ξεφύγει και άλλο στην διαφορά. Στο δεύτερο ημίχρονο πολλές φορές είναι δύσκολο η ομάδα να έχει την ίδια απόδοση εξήντα λεπτά στην άμυνα. Με την ίδια λογική κάναμε κάποια λάθη στην άμυνα και δεχτήκαμε γκολ, το οποίο είναι κάτι που πρέπει να συζητήσουμε. Παρόλο που μας άλλαξαν την άμυνα, αντιμετωπίσαμε μια άμυνα πιο επιθετική. Βρήκαμε λύσεις αλλά και εκεί είχαμε χαμένα σουτ γιατί υπήρχε εκνευρισμός αλλά έγινε σωστή διαχείριση και πήραμε την νίκη. Κάναμε μια καλή εμφάνιση σε γενικές γραμμές. Η ομάδα έχει πολλά περιθώρια βελτίωσης ούτως ή άλλως. Είναι πολύ σημαντικό το ότι χρησιμοποιούνται όλες οι αθλήτριες, το ροτέισον είναι μεγάλο και αυτό μας δίνει την δυνατότητα να είμαστε φρέσκοι και να τρέχουμε 60 λεπτά, σε ένα καλό τέμπο. Συνεχίζουμε για το επόμενο ματς, την επόμενη εβδομάδα Καματερό».