Συνεχίζει αήττητος ο ΠΑΟΚ mαteco!

Κατηγορία: Χάντμπολ Γυναικών

Με νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις του στην Α1 Χάντμπολ γυναικών ο ΠΑΟΚ mαteco, επικρατώντας, εκτός έδρας, του ΓΑΣ Καματερού με 19-35, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής.

Στο πρώτο ημίχρονο, ο ΠΑΟΚ mαteco ξεκίνησε με διάθεση να... τρέξει το γήπεδο, κυκλοφορώντας παράλληλα γρήγορα την μπάλα στην επίθεση. Παρουσιάζοντας εξαιρετική εικόνα στα επιθετικά του καθήκοντα, με πολυπροσωπία στο σκοράρισμα, ο Δικέφαλος πήρε από νωρίς σημαντικό προβάδισμα, 4-11. Ο ρυθμός του πρώτου ημιχρόνου δεν έπεσε, από πλευράς ΠΑΟΚ mαteco, με τον Δικέφαλο να πηγαίνει στα αποδυτήρια προηγούμενος στο σκορ με 10-18.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι Υπερπρωταθλήτριες Ελλάδος ανέβασαν ακόμα περισσότερο τον ρυθμό του αγώνα, αυξάνοντας ακόμα περισσότερο την διαφορά, η οποία έφτασε σε διψήφια επίπεδα, 12-23. Ο Δημήτρης Πελεκίδης, με το σκορ να του το επιτρέπει, μοίρασε τον χρόνο συμμετοχής, κάτι το οποίο όχι μόνο δεν μείωσε το σκορ, αλλά το αύξησε ακόμα περισσότερο, 16-32. Στα τελευταία λεπτά η διαφορά αυξήθηκε, με το τελικό 19-35 να δίνει τη νίκη στον Δικέφαλο.

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για το σύνολο του Δημήτρη Πελεκίδη, το Σάββατο 18 Νοεμβρίου και ώρα 15:30, εντός έδρας, κόντρα στην Αναγέννηση Άρτας, για την 5η αγωνιστική της Α1.

Τα πεντάλεπτα: 1-3, 2-6, 4-8, 5-12, 8-15, 10-18 (ημχ), 12-21, 13-24, 13-26, 16-29, 16-32, 19-35

ΠΑΟΚ mαteco (Πελεκίδης): Τσικνάκη, Χατζηπαρασίδου 2, Κερλίδη 5, Μεντεσίδου 1, Βράντσιτς 7, Μπουλάτοβιτς, Καπρινιώτη, Σαμολαδά, Μουράτοβιτς 5, Σεβδίλη 2, Σίλβα, Ζενέλι 2, Μποριζόφσκα 3, Κουλούρη 2, Μπουράτο 2, Μιλόγεβιτς 4.