«Πλήρωσε» το κακό ξεκίνημα στα δύο ημίχρονα...

Κατηγορία: Χάντμπολ Γυναικών

Για την 6η αγωνιστική της Α1 Χάντμπολ γυναικών, ο ΠΑΟΚ mαteco ταξίδεψε στην Αθήνα, όπου και αντιμετώπισε το απόγευμα του Σαββάτου 25 Νοεμβρίου τον ΟΦΝΙ, γνωρίζοντας την ήττα με 27-24.

«Μουδιασμένο» ήταν το ξεκίνημα του ΠΑΟΚ mαteco στο παιχνίδι, επιτρέποντας στις γηπεδούχες να πάρουν ένα μικρό προβάδισμα στο πρώτο δεκάλεπτο, 7-4. Στη συνέχεια μπορεί ο ΟΦΝΙ να αύξησε την διαφορά, 12-6, ωστόσο οι «ασπρόμαυρες» με διαρκή αντεπίθεση μείωσαν άμεσα στο τέρμα, 13-12. Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε στο 15-13.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Δικέφαλος «πλήρωσε» και πάλι το κακό του ξεκίνημα, το οποίο αύξησε την διαφορά στα τέσσερα τέρματα, 19-15. Ο ΠΑΟΚ mαteco με δύο γκολ σερί μείωσε την διαφορά, 19-17, ωστόσο αυτή αυξήθηκε και πάλι στα τέσσερα τέρματα υπέρ των γηπεδούχων στη συνέχεια, 21-17, ενώ παράλληλα ο Δημήτρης Πελεκίδης είχε να διαχειριστεί και τον τραυματισμό της Μουράτοβιτς σ' εκείνο το σημείο. Ο Δικέφαλος προσπαθούσε να βρει τις λύσεις, ωστόσο η διαφορά δεν μειωνόταν, με το τελικό 27-24 να μην του δίνει τη νίκη.

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για το σύνολο του Δημήτρη Πελεκίδη, την Κυριακή 3 Δεκεμβρίου και ώρα 14:00, εντός έδρας, απέναντι στην ΑΕΚ, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Α1.

Τα πεντάλεπτα: 4-2, 7-4, 9-6, 12-8, 13-12, 15-13 (ημχ.) 17-13, 19-15, 21-17, 23-19, 26-21, 27-24

ΠΑΟΚ mαteco (Πελεκίδης): Χατζηπαρασίδου 11, Κερλίδη 1, Μεντεσίδου 3, Βράντσιτς, Μπουλάτοβιτς, Καπρινιώτη, Σαμολαδά 1, Μουράτοβιτς, Σεβδίλη 3, Ζενέλι 1, Γκρμπάσεβιτς, Τομάσεβιτς, Κουλούρη, Μπουράτο 3, Μιλόγεβιτς 1.