«Υπερηχητικός» ΠΑΟΚ mαteco στον Κορυδαλλό!

Κατηγορία: Χάντμπολ Γυναικών

Με νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις του στην Α1 Χάντμπολ γυναικών ο ΠΑΟΚ mαteco, επικρατώντας στον Κορυδαλλό του τοπικού ΑΟΑΟΔ με 25-48, στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, ο Δικέφαλος έδειξε από νωρίς τις διαθέσεις του, και με όπλο του την καλή άμυνα και το γρήγορο τρανζίσιον, άνοιξε γρήγορα την διαφορά του αγώνα μην αφήνοντας περιθώρια αντίδρασης στην γηπεδούχο ομάδα. Η λήξη του πρώτου ημιχρόνου, τον βρήκε προηγούμενο με 13-28.

Το δεύτερο ημίχρονο, είχε ανάλογη εικόνα με αυτή του πρώτου, με τον Δημήτρη Πελεκίδη να δίνει χρόνο σε όλες τις αθλήτριες, οι οποίες με τον ίδιο ζήλο και αγωνιστικότητα αύξαναν σταδιακά την διαφορά, μέχρι και το τελικό 25-48.

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για το σύνολο του Δημήτρη Πελεκίδη, το Σάββατο 16 Δεκεμβρίου και ώρα 15:30, εντός έδρας, κόντρα στην ΑΕΠ Πανοράματος.

Τα πεντάλεπτα: 3-3, 6-9, 10-15, 10-19, 11-22, 13-28 (ημχ), 13-31, 14-35, 16-38, 18-42, 21-43, 25-48

ΠΑΟΚ mαteco (Πελεκίδης): Τσικνάκη, Κερλίδη 2, Βράντσιτς 1, Καπρινιώτη, Σαμολάδα 7, Μουράτοβιτς 5, Σεβδίλη 9, Ζενέλι 5, Μποριζόφσκα 1, Γρμπάσεβιτς, Κουλούρη 6, Μπουράτο 1, Μπουράτο 1, Μιλόγεβιτς 5