Εύκολο απόγευμα για τον ΠΑΟΚ mαteco!

Κατηγορία: Χάντμπολ Γυναικών

Με νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις του στην Α1 Χάντμπολ γυναικών ο ΠΑΟΚ mαteco, ο οποίος επικράτησε στο «Σπίτι του Χάντμπολ» του Μέγα Αλέξανδρου Γιαννιτσών με 44-11, στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, ο Δικέφαλος έδειξε από νωρίς τις διαθέσεις του, και με όπλο του την καλή άμυνα και το γρήγορο τρανζίσιον, άνοιξε γρήγορα την διαφορά του αγώνα μην αφήνοντας περιθώρια αντίδρασης στην γηπεδούχο ομάδα. Η λήξη του πρώτου ημιχρόνου, τον βρήκε προηγούμενο με 20-5.

Το δεύτερο ημίχρονο, είχε ανάλογη εικόνα με αυτή του πρώτου, με τον Δημήτρη Πελεκίδη να δίνει χρόνο σε όλες τις αθλήτριες, οι οποίες με τον ίδιο ζήλο και αγωνιστικότητα αύξαναν σταδιακά την διαφορά, μέχρι και το τελικό 44-11.

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για το σύνολο του Δημήτρη Πελεκίδη, την Κυριακή 4 Φεβρουαρίου, εντός έδρας, κόντρα στον Αθηναϊκό, στο πλαίσιο της προημιτελικής φάσης του Κυπέλλου Ελλάδος Χάντμπολ γυναικών.

Τα πεντάλεπτα: 2-0, 4-1, 8-1, 13-4, 16-5, 20-5 (ημχ.) 25-7, 30-8, 33-9, 35-10, 39-11, 44-11