Έκανε το 3Χ3 στον δεύτερο γύρο και συνεχίζει δυναμικά ο ΠΑΟΚ!

Με νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις του στη Handball Premier ο ΠΑΟΚ, επικρατώντας στο «Σπίτι του Χάντμπολ», του ΓΑΣ Κιλκίς με 27-24, στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής.

Ισορροπημένα ήταν τα πρώτα λεπτά τις αναμετρήσεις, με τις δύο ομάδες να είναι κοντά στο σκορ, 6-6, με τον ΠΑΟΚ να έχει την δημιουργία αλλά να υστερεί στο κομμάτι της εκτέλεσης, σπαταλώντας ελεύθερα εξάμετρα σουτ. Ανεβάζοντας ρυθμό, και πετυχαίνοντας τα εύκολα γκολ, οι «ασπρόμαυροι» πήραν... κεφάλι στο σκορ, ανοίγοντας τον δείκτη της διαφοράς, 13-9. Στο ίδιο τέμπο συνεχίστηκε το πρώτο μέρος, με τους παίκτες του ΠΑΟΚ να... χτίζουν επάνω στην διαφορά, έως και το τελικό για το πρώτο μέρος 14-11.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι παίκτες του Δικεφάλου είχαν το προβάδισμα υπέρ τους, με τους φιλοξενούμενους να φτάνουν την διαφορά μέχρι το ένα τέρμα, 17-16. Με απόλυτη σοβαρότητα, και εξαιρετική διαχείριση του προβαδίσματος, οι «ασπρόμαυροι» αύξησαν και πάλι την διαφορά, μπαίνοντας στο τελευταίο δεκάλεπτο της αναμέτρησης με διαφορά τεσσάρων γκολ, 22-18. Μη αφήνοντας περιθώρια αντίδρασης στους παίκτες του Κιλκίς, ο ΠΑΟΚ διατήρησε την διαφορά, και πήρε τη νίκη με 27-24, κάνοντας το 3Χ3 στον δεύτερο γύρο.

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για το σύνολο του Στέλιου Σεϊρεκίδη, το Σάββατο 17 Φεβρουαρίου, απέναντι στην ΑΕΚ, εκτός έδρας, στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής της Handball Premier.

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 3-4, 6-6, 8-8, 12-9, 14-11 (ημχ), 16-14, 17-16, 20-17, 22-18, 26-21, 27-24

ΠΑΟΚ (Σεϊρεκίδης): Γκίγκοφ, Ελευθεριάδης 4, Παπαγεωργίου, Νικολαϊδης 3, Παπάζογλου Θ. 2, Κουκμίσης Κ., Παπάζογλου Λ., Τσαναξίδης 3, Μαρίνος, Κουκμίσης Ν. 4, Μπάτζιος 4, Καλόμοιρος 2, Χατζίδης, Ρανσάνς 2, Τζωρτζίνης 3, Ταμπαγκέ.