Πάλεψε στο ΟΑΚΑ αλλά δεν τα κατάφερε...

Για την 15η αγωνιστική της Handball Premier, ο ΠΑΟΚ ταξίδεψε στην Αθήνα, όπου και αντιμετώπισε το απόγευμα του Σαββάτου 17 Φεβρουαρίου, την ΑΕΚ, γνωρίζοντας την ήττα με 29-22.

Στο πρώτο ημίχρονο, ο Δικέφαλος ξεκίνησε δυναμικά στο παιχνίδι, παίζοντας όμορφο χάντμπολ, με ποικιλία στο σκοράρισμα όσον αφορά τα πρόσωπα, αλλά και εξαιρετική άμυνα. Οι παίκτες του ΠΑΟΚ είχαν το προβάδισμα από τα πρώτα λεπτά, διατηρώντας το καθόλη την διάρκεια του πρώτου μέρους. Οι «ασπρόμαυροι» είχαν προβάδισμα έως και τριών τερμάτων, 5-8, ωστόσο οι γηπεδούχοι μείωναν έως το γκολ, 9-10. Αυτή η εικόνα διατηρήθηκε, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με τον ΠΑΟΚ μπροστά με 13-14.

Στο δεύτερο ημίχρονο, το παιχνίδι ισορρόπησε, με τους αντιπάλους να ισοφαρίζουν, 15-15, και τις δύο ομάδες να πηγαίνουν χέρι-χέρι έως και το 19-19. Σ' εκείνο το σημείο ένα κακό 12λέπτο από τους παίκτες του ΠΑΟΚ, επέτρεψε στους γηπεδούχους να πάρουν σημαντική διαφορά σε κομβικό σημείο, αφού στο τελευταίο πεντάλεπτο το σκορ ήταν 26-19. Σ' εκείνο το σημείο, οι «ασπρόμαυροι» προσπάθησαν να μειώσουν και να επιστρέψουν, ωστόσο το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 29-22.

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για το σύνολο του Στέλιου Σεϊρεκίδη, την Τετάρτη 21 Φεβρουαρίου και ώρα 18:00, εντός έδρας, απέναντι στον Ιωνικό, στο πλαίσιο της προημιτελικής φάσης του Κυπέλλου.

Τα πεντάλεπτα: 2-3, 5-7, 7-9, 9-10, 10-13, 13-14 (ημχ), 15-15, 17-17, 20-19, 24-19, 26-19, 29-22

ΠΑΟΚ (Σεϊρεκίδης): Γκίγκοφ, Ελευθεριάδης 3, Παπαγεωργίου, Νικολαϊδης, Παπάζογλου Θ. 4, Κουκμίσης Κ. 1, Παπάζογλου Λ., Τσαναξίδης, Κουκμίσης Ν. 1, Μπάτζιος, Καλόμοιρος 4, Δάιος, Ρανσάνς 2, Τζωρτζίνης 4, Ταμπαγκέ 3.