Στο Final-4 του Κυπέλλου ο ΠΑΟΚ!

Νίκη-πρόκριση στο Final-4 του Κυπέλλου Ελλάδος Χάντμπολ ανδρών για τον ΠΑΟΚ, ο οποίος επικράτησε στο «Σπίτι του Χάντμπολ» του Ιωνικού με 32-26, στο πλαίσιο της νοκ-άουτ προημιτελικής φάσης του θεσμού.

Κυριαρχικός ήταν ο ΠΑΟΚ στο πρώτο ημίχρονο, και στα δύο μέρη του γηπέδου, βγάζοντας ενέργεια στην άμυνα και ωριμότητα στις αποφάσεις του στην επίθεση. Με τον τερματοφύλακά του, Λευτέρη Παπάζογλου, να δίνει σημαντικές επεμβάσεις, ο Δικέφαλος πήρε σημαντικό από νωρίς, 7-2. Με πολύ καλή εικόνα, οι «ασπρόμαυροι» αύξησαν την διαφορά τους, έχοντας πλήρως τον έλεγχο της αναμέτρησης, 13-5. Δίχως να αλλάξει η εικόνα της αναμέτρησης, οι παίκτες του ΠΑΟΚ πήγαν στα αποδυτήρια προηγούμενοι στο σκορ με 18-9.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι «ασπρόμαυροι» μπήκαν... μουδιασμένα στον αγωνιστικό χώρο, επιτρέποντας στους φιλοξενούμενους να μειώσουν την διαφορά του πρώτου ημιχρόνου, 22-19. Σ' εκείνο το σημείο ο Δικέφαλος ανέβασε την απόδοσή του, και έφερε το παιχνίδι και πάλι στα... μέτρα του, 26-20. Εκεί, ο ΠΑΟΚ έλεγξε πλήρως τον ρυθμό του αγώνα, παίρνοντας τη νίκη-πρόκριση με 32-26.

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για το σύνολο του Στέλιου Σεϊρεκίδη, το Σάββατο 24 Φεβρουαρίου και ώρα 18:00, εντός έδρας, κόντρα στον Ζαφειράκη Νάουσας, στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής της Handball Premier.

Τα πεντάλεπτα: 4-2, 8-3, 10-5, 13-7, 15-7, 18-9 (ημχ), 19-11, 20-14, 21-18, 24-20, 28-23, 32-26

ΠΑΟΚ (Σεϊρεκίδης): Γκίγκοφ, Ελευθεριάδης 7, Παπαγεωργίου 1, Νικολαϊδης 4, Παπάζογλου Θ. 5, Κουκμίσης Κ. 1, Παπάζογλου Λ., Τσαναξίδης 3, Κουκμίσης Ν., Μπάτζιος 3, Καλόμοιρος, Χατζίδης, Δάιος, Ρανσάνς 1, Τζωρτζίνης 2, Ταμπαγκέ 5.