Εύκολα την ΑΕΚ οι Υπερπρωταθλήτριες και Κυπελλούχες!

Κατηγορία: Χάντμπολ Γυναικών

Με νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις του στην Α1 Χάντμπολ γυναικών ο ΠΑΟΚ mαteco, επικρατώντας της ΑΕΚ στην Αθήνα με 20-36, στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής.

Κυρίαρχες ήταν οι παίκτριες του ΠΑΟΚ mαteco από την αρχή του αγώνα, επιβάλλοντας πλήρως τον ρυθμό τους, 5-8. Με πολύ καλή εμφάνιση και στα δύο μέρη του γηπέδου, ο Δικέφαλος αύξησε απότομα την διαφορά στο τελευταίο δεκάλεπτο, πηγαίνοντας στα αποδυτήρια μπροστά στο σκορ με 8-17.

Με το πόδι στο... γκάζι και στο δεύτερο ημίχρονο, οι Υπερπρωταθλήτριες και Κυπέλλουχες Ελλάδος, συνέχισαν από εκεί που σταμάτησαν στο πρώτο μέρος. Με πολύ καλή άμυνα και γρήγορο τρανζίσιον στην επίθεση, η διαφορά δεν άργησε να φτάσει τα διψήφια επίπεδα, 13-24. Ο Δημήτρης Πελεκίδης μοίρασε τον χρόνο συμμετοχής, προκειμένου να έχει φρέσκη την ομάδα του και για τα 60 λεπτά, με τον ΠΑΟΚ mαteco να παίρνει τη νίκη με 20-36.

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για το σύνολο του Δημήτρη Πελεκίδη, το Σάββατο 13 Απριλίου, εντός έδρας, κόντρα στον ΑΟΑΟΔ Κορυδαλλού, στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής της Α1 Χάντμπολ γυναικών.

Τα πεντάλεπτα: 0-2, 3-4, 5-8, 6-10, 7-14, 8-17 (ημχ.) 10-20, 13-24, 15-28, 16-30, 18-33, 20-36

ΠΑΟΚ mαteco (Πελεκίδης): Τσικνάκη, Χατζηπαρασίδου 2, Κερλίδη 6, Μεντεσίδου 1, Βράντσιτς 1, Γιοβίσεβιτς 2, Σαμολάδα 4, Καπρινιώτη, Σεβδίλη, Σίλβα 5, Ζενέλι 3, Μποριζόφσκα 3, Γκρμπάσεβιτς 1, Κουλούρη 4, Μπουράτο, Μιλόγεβιτς 4