Πρεμιέρα με μετάλλια και τελικούς για τα παιδιά του ΠΑΟΚ!

Κατηγορία: Κολύμβηση

Δυναμική εκκίνηση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κολύμβησης παίδων-κορασίδων, το οποίο διεξάγεται στην Θεσσαλονίκη, από τους αθλητές μας.

Ο ΠΑΟΚ από την πρώτη μέρα έδειξε το πλούσιο ταλέντο των αθλητών του και την πολύ καλή δουλειά που γίνεται, κατακτώντας ένα χρυσό μετάλλιο και ένα χάλκινο

Στην τελική φάση των 50m EΛΕΥΘΕΡΟ ΠΑΙΔΩΝ, ο αθλητής μας, Αντωνίου Νικόλαος, κατέκτησε την πρώτη θέση και το χρυσό μετάλλιο.

Στις τελικές σειρές των 4Χ100 ΕΛΕΥΘΕΡΟ mixed ΠΑΙΔΩΝ-ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ, οι αθλητές μας, Αντωνίου Νικόλαος, Δανιήλ Ευάγγελος, Βογιαντζόγλου Παρασκευή και Καστερλοπούλου Ευαγγελία, κατέκτησαν την τρίτη θέση και το χάλκινο μετάλλιο.

Στον τελικό των δικών τους αγωνισμάτων βρέθηκαν επίσης οι αθλητές, Αντωνιάδης Θεόδωρος, Παπαδοπούλου Παναγιώτα και Πάνος Απόστολος, οι οποίοι αν και δεν κατέκτησαν κάποιο μετάλλιο, έδωσαν τον καλύτερο τους εαυτό ενόψει της συνέχειας.