Αυτοί που πρόλαβαν τον COVID-19 (part 1)

Κατηγορία: JUDO
Με την πανδημία να έχει χτυπήσει και την χώρα μας μεταξύ άλλων, οι αγωνιστικές υποχρεώσεις  έχουν διακοπεί μέχρι νεωτέρας.

Ωστόσο ο Δικέφαλος πρόλαβε να ανέβει στο ψηλότερο σημείο του βάθρου πριν ο κορωνοϊός κλείσει τα γυμναστήρια και τα γήπεδα σε όλη την Ελλάδα.

Εκείνοι που... πρόλαβαν τον κορωνοϊό: ΠΑΟΚ JUDO  Πρωταθλητής Ελλάδος Ανδρών, Γυναικών και Νέων Ανδρών 2019-2020!

Η «ασπρόμαυρη» κυριαρχία στο JUDO ξεκίνησε τον Δεκέμβριο του 2019, στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανδρών-Γυναικών με τους Judoka του ΠΑΟΚ να καταλαμβάνουν την πρώτη θέση.

Με απολογισμό 11 μετάλλια, εκ των οποίων τα πέντε χρυσά, τα τέσσερα ασημένια και δύο χάλκινα, ο ΠΑΟΚ ανέβηκε στο πρώτο σκαλί του βάθρου στη γενική κατάταξη.

Κωτσίλη Κυριακή -70kg

Σκυτάλη πήρε το τμήμα Νέων Ανδρών, το οποίο κέρδισε αρχές Μαρτίου στην Λάρισα το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα.

Στην κατηγορία των 60 κιλών, ο Judoka, Γιώργος Κεσίδης, κατέκτησε την δεύτερη θέση και παράλληλα το αργυρό μετάλλιο.

Στην κατηγορία των 66 κιλών, ο Judoka, Μίκης Τοντινίδης, κατέκτησε την πρώτη θέση και το χρυσό μετάλλιο.

Στην κατηγορία των 81 κιλών, ο Judoka, Θεόδωρος Δεμουρτσίδης, κατέκτησε την πρώτη θέση και το χρυσό μετάλλιο.

Με αυτόν τον απολογισμό ο Δικέφαλος κατέκτησε συνολικά την πρώτη θέση, και αναδείχθηκε Πρωταθλητής Ελλάδος.
Ένα νεοσύστατο τμήμα σαν αυτό του JUDO, το οποίο μετράει μόλις δύο χρόνια λειτουργίας έχει καταφέρει να φέρει επιτυχίες στο Σύλλογο τόσο σε εθνικό όσο και σε διεθνές επίπεδο, με την ομάδα να συμμετέχει σε αγώνες για πρώτη φορά την φετινή σεζόν.